niedziela, 6 sierpnia 2017

Fermentowane napoje :)


Malinowy napój gazowany i kwas truskawkowy - orzeźwienie i przepychota 😁
gazowany napój:
100g malin, 4 łyżki miodu, sok z 1/2 cytryny, drożdże (suche), odrobina wody różanej, dwie litrowe butelki.
Maliny rozgniatamy, do 2l wody dodajemy miód, wodę różaną, sok z cytryny, drożdże (1/2 łyżeczki) i mieszamy. Maliny rozgniecione dzielimy na pół i jedną część przekładamy do jednej butelki drugą do drugiej zalewamy płynem z dobrze rozpuszczonymi składnikami. Drożdże można dodać na koniec do każdej butelki po 1/4 łyżeczki, jak kto woli ;)
Co kilka godzin należy uwalniać nadmiar dwutlenku węgla. po 8 godzinach odcedzamy fermentujące się maliny i "czysty", musujący napój chowamy do lodówki.
To jest pyszne i bardzo proste do wykonania ;)

Kolejnym niezwykłym smakiem jest kwas truskawkowy do picia 😁
Potrzebny jest wielki słój z szerokim otworem, który umożliwi energiczne mieszanie, 1kg truskawek (lub jak nie ma truskawek to innych owoców wiśni, malin, jagód...), coś do osłodzenia (cukier, stevia, miód)
Umyte truskawki wrzucamy do słoja, miód (4 łyżki) rozpuszczamy w wodzie i zalewamy owoce. Na kilogram owoców ok 2l wody. Po zalaniu powinno być dużo miejsca wolnego w słoju aby można było mieszać energicznie.
Odstawiamy zamknięte naczynie i fermentujemy mieszając często tzn. minimum 3 razy dziennie. Po kilku dniach (3-5 zależnie od temperatury) płyn zmieni barwę nabierze owocowego smaku i zapachu. Owoce należy odcedzić i napój schować do lodówki.
To jeden z niezwykle zaskakujących smaków <3 ... niby zepsuta truskawka a taka pyszna ;)
Dziewczyny różnie reagowały na te smakowe nowości 😁Piły każdy i smakowało im naprzemiennie. To co lubiła Eva nie smakowało Idze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarzRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...